Väljakutse

Seekordse juhtumianalüüsi fookuses on nii mõnegi turundusinimese jaoks vastakaid tundeid tekitav teema: sisuturundus. Müüte sisuturundusest leidub küll ja veel. Küll väidetakse, et keegi ei loe ST artikleid või siis, et need on kliendi jaoks raha raiskamine. Õnneks oleme siin MediaComis lisaks meediaturu spetsialistidele ka poole kohaga müüdimurdjad – saame tõestada, et sisuturundus töötab.

Kärcher pöördus eelmise aasta alguses meie poole sooviga panna paika oma iga-aastane tegevuskava. 2020. aasta fookus oli keskenduda pigem kvaliteedile kui kvantiteedile – ehk teha lisaks eelnevatel aastatel kasutatud tavapärastele bänneritele ka midagi unikaalset. Miskit, mis oleks veidi out-of-the-box. Otsustasime sisuturunduse kasuks ning tabasime sellega härjasilma.

Lahendus

Kui eelnevatel aastatel oleme kasutanud massimeedias standardseid bännerpindu erinevates portaalides, siis sel korral keskendusime ühele kanalile, kel lasime toota kaasahaaravat sisu eesmärgiga mõjutada ostuotsust juba enne tootelehele jõudmist. 

Lõime käed Delfiga, et luua väljaande veebilehele spetsiaalne erikeskkond. Sinna loodi ja postitati aasta jooksul kolm videot ja viis artiklit. Plokk roteerus Delfi avalehel ning oli püsivalt üleval Naistekas.ee ja Kasulik.ee alamlehtedel.

Sisuturunduse erilahendus oli kujundatud nõnda, et see ei meenutaks reklaami ning artiklite intrigeerivad pealkirjad kutsusid inimesi sisu lugema.

Plokk oli aktiivne märtsist novembri lõpuni. Sisu ilmus lähtuvalt sellest, mis toodete müüki konkreetsel ajaperioodil toetada sooviti. Lisaks videotele olid seal ka circa 1 A4 pikkused artiklid, et oleks tagatud varieeruvus ja et plokk ei muutuks antud kanalite külastajatele tüütuks.

Igas videos võistlesid omavahel mees ja naine. Üks tegi tööd nö klassikalisel viisil ja teine Kärcheri tootega. See, kes sai masina, loositi video alguses. Mõte oli näidata, et Kärcheri masinaga sai töö tehtud kiiremini ja efektiivsemalt. Video lõpus hinnati, kelle töö oli kvaliteetsem. Otsustasime, et videote optimaalne pikkus võiks olla kolm minutit. Nii haarasime vaataja tähelepanu pikemaks ajaks kui tavalise reklaamklipiga, kuid mitte nii kauaks, et muutuda üksluiseks.

Tulemused

Kärcheri sisu loeti ja vaadati kokku 59 000 korda. Neist videosid 31 160 korda ning artikleid 27 840

Lisaks külastasid videote vaatajad ning artiklite lugejad Kärcheri kodulehte 3608 korda. See tähendab, et keskmiselt 7,4% lugejatest liikusid edasi kliendi koduleheküljele potentsiaalset ostu sooritama.

Projektist

Klient

Kärcher

Aasta

2020

Meeskond

Projektijuht – Airi Kelp, Digitaalmeedia spetsialist – Margus Tui