BLINK # 13 – ÄRIKASVU OTSINGUL

Juhtkiri

Kõikide brändide soov on saavutada kasvu, ometi tundub, et selle saavutamine on varasemast keerulisem. Maailmamajandus on seiskumas ning paljude arengumaade kasv on aastakümnete madalaim, sealhulgas isegi Hiinas. Maailmapank prognoosib, et 2019.aasta kasv sellel turul jõuab vaid 6,2%-ni  – Hiina viimase 28 aasta halvim tulemus.

Selliste majanduslike väljavaadete valguses on paljud tarbijad hakanud oma kulutusi üle vaatama, mis ei ole meeldiv uudis brändidele. Seda just eriti ajaperioodil, mil ettevõtted peavad tegutsema killustatud meediaruumis ja seisma silmitsi digimüra väljakutsega. Kuid siiski, brändi kasvuks on veel mõned võimalused, lihtsalt peab olema teadlik, kust neid leida.

Seekordses BLINK´is käsitleme kasvu teemat, kasutades selleks MediaCom Global klientide case study’sid. Klientideks on Tesco, Snickers ja Shell. Vaatleme, kuidas brändid kasvavad. Uurime, millal ja kuhu peaksid nad investeerima. Lisaks arutame, miks peab kampaania planeerimise faasis rohkem panustama võimalike kitsaskohtade kaardistamisse ja mõistmisse.

Tänased väljakutsed julgustavad meid eristuma. Liam Brennan toob välja, kuidas struktureeritud innovatsioon võib luua ettevõttesse uusi ideid ja tehnoloogiat. E-sport annab brändidele uue võimaluse investeerimiseks. E-spordi atraktiivsuse kasvu kommenteerib Misha Sher. Ana Thorsdottir selgitab, kuidas mõjutavad/kujundavad influencerid tootesoovitusi Indias.

Kahtlemata on tõsi, et ärikasv võib tulla nii uutest ideedest kui ka juba olemasolevatest ressurssidest. See väljaanne rõhutab, millised võimalused võivad avaneda, kui asendada praegused lahendused targematega: olgu selleks sotsiaalmeedia sisu kohandamine platvormile või TV kulude optimeerimine, kasutades uusi andmesüsteeme.

Ajad võivad olla keerulised, kuid see ei tähenda, et kasvu ei ole ega tule. Väljaanne BLINK on täis nõuandeid, mida saab rakendada iga äri, ka väljaspool traditsioonilisi turunduse ja meedia piire. Seda sellepärast, et suur osa kasvulugudest 2019. aastal hõlmab vanade traditsioonide lõhkumist.

Kui tunned rohkem huvi, lae alla BLINK#13: